Modułowy system komór filtracyjnych o szerokim zakresie stosowania znacznie skraca czas od przygotowania projektu centrali wentylacyjnej do realizacji zadania.

 

System EBE został stworzony przez jeden z zakładów firmy GEA® i obecnie jest dalej produkowany. Popularność tego systemu to wynik rzetelnego zaprojektowania, mocnej konstrukcji i solidnego wykonania. Rama nośna wykonana jest z profili stalowych ocynkowanych i lakierowanych proszkowo. Obudowa zrobiona jest z blachy stalowej ocynkowanej. Możliwe jest też wykonanie całych zestawów ze stali nierdzewnej 1.4571.

Duża sztywność konstrukcji oraz uzyskana szczelność na poziomie 2000Pa pozwala na montaż całej rozpiętości filtrów od G2 do U15 zarówno w strefie nad-, jak i podciśnienia. Można korzystać ze standardowych filtrów w rozmiarach ram 305x305, 305x610, 610x305 i 610x610mm. Modułowa budowa pozwala na uzyskanie przeliczeniowej powierzchni filtracyjnej na poziomie 1220x1830mm nawet z trzema poziomami filtracji np.G3>F7>H14.

Na wejściu i wyjściu z komór można zainstalować manometry nadciśnienia, podciśnienia lub różnicowe.

System EBE może być wykonany także w wersji Ex (ATEX) przystosowanej do montażu instalacji przez kwalifikowane firmy.

 


Poniżej podstawowe wymiary modułów w widoku od wlotu/wylotu powietrza.

 

 


Komory filtracyjne można łączyć ze sobą szeregowo, gdy w jednym module nie możemy zmieścić całego wymaganego wyposażenia. Komory EBE mogą też pełnić funkcje komór rozprężnych lub łączących kilka gałęzi całego systemu.

Schemat przykładowej realizacji systemu filtracji dla lakierni z 2 różnych wlotów położonych po przeciwnych stronach i z wspólnym wylotem do góry. Wyposażenie tych komór to filtry F7 i cylindryczne filtry węglowe model 708.

 Zestaw komór filtracyjnych dla lakierni z komór EBE wyposażonych w filtry F7 i filtry węglowe

 Cały zestaw złożony z 6 komór został zainstalowany przy samej ścianie i zajął tylko 2,10mb, przy głębokości ok. 0,5m i wysokości ok. 1,50m. Wydajność 3600m3/h. Bardzo dobry dostęp do czynności serwisowych bez konieczności stosowania drabin lub podnośników.


 Podstawowe pojedyncze moduły pracujące jako elementy samodzielne lub do łączenia szeregowego. Mają otwarty wlot i wylot, trzy ścianki osłonowe i jedną ściankę serwisową ze śrubami do beznarzędziowego  demontażu i montażu po dowolnie wybranej stronie (lewej lub prawej).

 


 Komory mogą być łączone pionowo do 3 kondygnacji i do 2 w kolumnie.